https://www.thule.com/en/lv/child-bike-seats

Atpūta brīvā dabā visai ģimenei kopā sniedz daudz patīkamu brīžu, daudz jauku atmiņu un gandarījumu par kvalitatīvi kopā pavadītu laiku.

Līdz ar to velo sēdeklītis  ir ļoti aktuāls daudzās ģimenēs , kurās aug mazi bērni. Tas tiek izmantots gan brīvā laika pavadīšanā, gan praktiskās lietās. Piemēram vedot bērnus uz bērnu dārzu.

Riteņbraucēju skaits kopumā pieaug, arī māmiņu skaits, kuras uzdrošinās savas atvases pārvadāt ar velosipēdu, pieaug. Mammai jājūtas drošai un pārliecinātai – ja viņa tā nejūtas uz velosipēda,  nebūtu ieteicams bērnu vest ar velosipēdu .

Bērniņus ieteicams sēdināt krēsliņā tikai tad, kad jau spēj patstāvīgi sēdēt.

Parasti bērnu velo sēdeklī iesaka sēdināt  no 9-11 mēnešu vecuma. Būtu vēlams pakonsultēties ar savu ģimenes ārstu vai mazais ir jau tam gatavs. Kā arī pārrunāt laiku, cik ilgi būtu ieteicami pirmie izbraucieni , lai nekaitētu mazuļa attīstībai. Šī vecākiem ir jauna pieredze – vēl viena svaiga gaisa baudīšanas iespēja bez pastaigām ar ratiem.

Lielāka daļa bērnu mīl doties kopā ar vecākiem izbraukumos ar velosipēdu: viņi izbauda ātrumu un iespēju vērot apkārtni. Šī ir jauna un aizraujoša pieredze.

Bērnu velo sēdeklis ir ļoti ērts ikdienas lietošanā.  Bērniņu tajā ir viegli iecelt un izcelt. Drošie jostas un kāju stiprinājumi pasargās Jūsu bērnu izbrauciena laikā. Krēsliņi ir kompakti un viegli stiprināmi. Atkarībā no modeļa ir  trīs vai piecu punktu drošības siksnas.  Lielākajā daļā krēsliņu bērnu var sēdināt līdz bērns sasniedz 22 kg svaru, bet jāskata katra specifikācijas, lai iegādājoties krēsliņu, Jūs varētu izvērtēt līdz kādam svaram un cik ilgi varēsiet lietot sēdeklīti.

Kāds velo krēsliņš būtu Jums vispiemērotākais?

Jāizvērtē vairāki faktori, lai saprastu kāda stiprinājuma velo krēsliņš atbilstu Jūsu vēlmēm.

Stiprinājuma veidi:

Priekšā stiprināmais velo krēsliņš:

Šie velo krēsliņi būs piemēroti mazākiem bērniņiem. Priekšrocība šiem krēsliņiem ir tāda, ka mazulis ir Jums priekšā, Jūs viņu varat redzēt un viegli komunicēt. Negatīvais faktors ir tas, ka pretvējš būs izteiktāks, nekā aizmugurē sēžot, taču pēc personīgās pieredzes varu teikt, ka tas nav šķērslis. Bērns no sirds izbauda braucienu. Pieejami ir arī speciāli velo stikli šāda stiprinājuma krēsliņiem. Tas pasargā gan no vēja, gan no kukaiņiem.

Priekšā stiprināmie velo sēdeklīši

Aizmugurē stiprināmais velo krēsliņš:

Aizmugurē liekamie krēsliņi stiprinās divos veidos: ir uz rāmja trubas stiprināmie, kā arī  uz bagāžnieka stiprināmie bērnu velo krēsliņi. Stiprinājumu veids jāizvēlas atkarībā no velosipēda, jo ne visiem velosipēdiem ir bagāžnieks un ne visiem velosipēdiem ir pietiekami daudz vietas uz rāmja, lai piestiprinātu krēsliņu. stiprināmais velo krēsliņš:

Aizmugurē liekamie krēsliņi stiprinās divos veidos: ir uz rāmja trubas stiprināmie, kā arī  uz bagāžnieka stiprināmie bērnu velo krēsliņi. Stiprinājumu veids jāizvēlas atkarībā no velosipēda, jo ne visiem velosipēdiem ir bagāžnieks un ne visiem velosipēdiem ir pietiekami daudz vietas uz rāmja, lai piestiprinātu krēsliņu. 


Thule RideAlong

Velo piekabes:

Velo piekabei ir ļoti daudzi plusi.  Piemēram, ir piekabes, kurās var braukt divi bērni,  mazam bērnam līdzi var paņemt mantiņas un brauciena laikā viņš var parotaļāties. Var paņemt līdz ēdamo vai kādas citas nepieciešamas lietas piknikam, jo velo piekabē ir paredzēts nodalījums mantu pārvadāšanai. Bērns ir piesprādzēts, priekšā ir moskītu tīkls, kā arī var pārvilkt priekšā plēvi, lai pasargātu bērnu no lietus brauciena laikā. Ja braucējam gadās krist , piekabē bērns ir piesprādzēts un drošībā.

Thule velopiekabi var izmantot arī kā ratiņus un pievienojot skriešanas komplektu aktīvi nodarboties ar skriesanu.

Thule velopiekabes / ratiņi

SVARĪGI!

Pārliecinieties, lai mazulis būtu pienācīgi saģērbts. Izvērtējiet laika apstākļus. Ņemiet vērā, ka bērniņš mierīgi sēdēs nevis aktīvi pārvietosies kā Jūs (minot pedāļus). Līdz ar to vēlams paņemt līdz kādu jaciņu, lai bērnam nebūtu auksti.

Nekad nedrīkstiet aizmirst pirms došanās ceļā par bērna drošību. Ķivere ir obligāta. Tāpat  svarīgs ir arī atstarojošs apģērbs, ja plānojiet braukt  tumšā laikā. 

Pirms baudīt kopīgu izbraucienu iesakām

  • pārliecināties, vai bērnam nav bail, un viņš vēlas braukt velo krēsliņā. Lai izbrauciens rada prieku, nevis nevajadzīgu stresu bērnam.
  • pārliecināties, vai velo krēsliņš atbilsts bērna svaram un izmēram.
  • pārliecināties, vai bērns ir piesprādzēts;
  • pārliecināties, vai krēsliņš ir piestiprināts kārtīgi Jūsu velosipēdam;
  • izvēlēties tādu krēsliņu, kurš neapgrūtina Jūsu braukšanu;
  • rudenī un vēsā laikā lietojiet vējstiklu, lai pasargātu no stiprākām vēja plūsmām, tad, ja esiet izvelējušies priekšā stiprināmo velo sēdeklīti.

SKAISTUS MIRKĻUS JUMS VĒLOT www.pasauleberniem.lv

Dalies

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.