Bērnu auto krēsliņi, kas novietoti ar skatu pret braukšanas virzienu ir 5 reizes drošāki kā tie, kuri novietoti ar skatu braukšanas virzienā.

Visbiežāk notiek frontālās avārijas. Spēks ar kādu notiek trieciens šāda veida avārijā ir ļoti liels.

Nav iespējams noteikt , kur un kad gaidāma avārija. Līdz ar to tai nav iespējams sagatavoties vai kā īpaši izsēdināt pasažierus, lai nodrošinātu to drošību. Tāpēc ir jābūt vienmēr gataviem uz nelabvēlīgu scenāriju – frontālu sadursmi. Tieši šī veida avārijas ir visizplatītākās. Vislielākā iespēja pasargāt bērnu no smagām traumām ir bērnu sēdināt autokrēslā, kurš ir novietots pret braukšanas virzienu.

Krēslā, kas ir novietots pret braukšanas virzienu ievērojami samazinās slodze uz kaklu sadursmes brīdī.

Ja uz kakla muskuļiem tiek likta pārāk liela slodze, tad sekas var būt traģiskas. Ievietojot bērniņu šāda tipa autosēdeklīšos , šāda slodze ievērojami tiek samazināta.

Pie sadursmes 50 km/h slodze uz bērna kaklu kurš sēž ar skatu braukšanas virzienā un   kura svars ir 15 kg būs ekvivalents 180-220 kg. Turpretī, ja bērns sēž ar skatu pret braukšanas virziena , tad šis svars sadursmes brīdī pie sādiem pat apstākļiem samazinās līdz 40-60 kg. Pie tam šādā virzienā sēdošs bērns tiek vairāk pasargāts no lidojošiem objektiem un atlūzām avārijas brīdī.

Bērna galva sastāda lielāko daļu no bērniņa svara.

Bērna ķermenis atšķiras no pieauguša cilvēka ķermeņa proporcijām. Svarīgi ir saprast , ka bērniņš nav Jūsu mazā kopija. Vislielākā atšķirība ir galvas izmērā. 5 mēnešu vecam mazulim galva ir 25% no ķermeņa svara. Turpretī pieaugušam cilvēkam galvas svars ir tikai 6% no kopējā svara. &

Statistika runā visprecīzāk.

Neatkarīga reālu negadījumu izmeklēšana , kuru organizēja kompānijas kā VOLVO un Folksam , konstatēja, ka bērniņam līdz 4 gadi ir 5x lielākas izredzes izdzīvot un izvairīties no smagām traumām tad, ja viņš sēž ar skatu pret braukšanas virzienu, nevis braukšanas virzienā. Izmeklēšanā uzņēmums VOLVO konstatēja, ka bērni, kas ietilpst vecuma kategorijā no 0-4 gadi un kuri avārijas brīdī atradās pret braukšanas virziena tikai 8% guva traumas un bija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Turpretim bērniem šai pašā vecuma kategorijā un kuri sēdēja  ar skatu braukšanas virzienā šī statistika ir 40%.

  • avots.Volvo un Folksam

Ar seju pret 8% ar seju braukšanas virzienā 40%

Šie skaitļi liecina paši par sevi kā mums būtu jāpārvadā mūsu bērni. Pēc iespējas ilgāk izvēlaties sēdināt bērnu auto krēsliņā ar skatu pret braukšanas virzienu. Tas ir 5 x drošāk.

BeSafe ir uzņēmums, kurš piedāvā arī šāda veida krēsliņus. BeSafe ir augsti novērtēts dažādos testos un tas apliecina šo krēslu uzticamību. Izvēlies savam mazulim visdrošāko krēsliņu.


BeSafe autokrēsliņš iZi Plus X1, 0-25 kg

BeSafe autokrēsliņš iZi Modular i-Size 61-105cm, max 18kg

BeSafe autokrēsliņš iZi Combi X4, pret braukšanas virzienā: 0-18kg, braukšanas virzienā 9-18 kg 

Avots: https://www.besafe-russia.com

Dalies

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.